Březen 2014

Kdo tedy jsem?

16. března 2014 v 22:54 | Lily of the Valley |  Lily of the valley
Nebudu vám psát o tom, že jsem trhlá. Protože nejsem. Jsem mnohem více introvertní, oceňuji samotu, a raději pracuju, než abych seděla u počítače.
Jenže taky moc ráda vymýšlím. Dřív jsem měla v hlavě místo jen pro psaní, nejdřív fan fiction, následně své vlastní fantasy. Pak přišlo období, kdy jsem měla naopak místo pouze pro svoje zvířata a aktivity s nimi... No, a teď se konečně dostávám do fáze, kdy bych to mohla dát dohromady a pokusit se jak psát, tak pracovat.
Psala jsem, že jsem samotářská introvertka - ale přitom pokud jsem s lidmi, hubu nezavřu. Promítá se to i na můj projev na internetu - když se mi něco nelíbí, nemám problém s tím se ozvat, a kdo má problém s mým blogem, nemusí sem vůbec lézt. (Netýká se konstruktivní kritiky, kterou mám ráda.)
Problém se mnou je ale v tom, že mívám období, kdy píšu píšu píšu, a pak následuje měsíc, kdy otevřu ty poťapaný OpenOffice, koukám na ten text a ideálně ještě smažu pět stránek dozadu, co se mi zrovna nelíbí.
Momentálně teda koukám na tenhle editor a mám chuť to smazat, ale co si budeme povídat, tohle stejně nikdo nečte, tak si můžu plácat, co se mi zachce.

No, co o sobě můžu napsat - je mi dvacet a jeden rok, studuji na nejmenované VŠ v Brně, která mi žere spoustu času a ze které mě nejspíš dost brzo vylejou. Jsem zvířátková. Mám nejspíš přehnanou důvěru v lidi, ale pokud mě někdo zradí, nemá nikdy druhou šanci. To je fakt hrozně podstatná informace, co?
Mám ráda, když prší a jsem doma a nemusím se učit. Nebo když je hezky, nejsem doma a můžu být celý den venku a dělat - dělat rukama, protože to je nejlepší lék na problémy - zničit se, večer padnout do postele a nemuset přemýšlet. Taky mám ráda, když se dobře najím - kolikrát to nemusí být ani dobře. Ráda jím, tečka. Dokud nebudu mít s váhou problémy, budu stále ráda jíst, protože je to hrozně fajn. No ne?
Co nemám ráda? Když ze sebe někdo dělá machra, aniž by to zvládal.

Jmenuji se Lily of the valley. Nejenom, že je to moje přezdívka, je to reálně i mé jméno. Ale v angličtině to zní líp. :)
Píšu od roku 2006, pod touto přezdívkou od roku 08 do roku 2012 (a pak vlastně skončil svět).
Myslím a doufám, že už jsem vyrostla z dob, kdy jsem potřebovala nutně feedback, miliony komentářů. Ale kdyby to někdo četl - rozhodně se neurazím, kdyby zanechal stopu...

Co tu vlastně je?

16. března 2014 v 22:13 | Lily of the Valley |  Povídky
Tak velmi stručně o povídkách, které se tu nachází.

- nedokončená (odhad cca 20 kapitol)
- doba Harryho Pottera
- AU = alternativní dimenze
- děj po ukončení sedmého dílu, ale ještě před narozením dětí Harryho a Ginny
- Harrymu se zase jednou zvrtne život, když si poněkud neuváženě přeje věc společnou s přáními tří dalších lidí v alternativní realitě. Má před sebou těžký úkol - dostat se domů dřív, než si ho najde Ginny. Naneštěstí to, co vypadalo poměrně jednoduše, se zvládne slušně zkomplikovat...
- věkové omezení cca +15

- dokončená (12 stran, 3 díly)
- doba Pobertů (dotýká se děje z Nového Života)
- hurt/comfort, angst
- děj se odehrává o letních prázdninách mezi šestým a sedmým rokem Pobertů
- Sirius nebyl doma nikdy šťastný, ale tohle léto je prostě zlý sen. Jediné východisko je odchod.
- věkové omezení - asi není třeba, +12? v dnešní době... ;)

- nedokončená
- doba Pobertů
- Mary Sue!!!, drama, přátelství
- Moje první povídka; provedla jsem pokus ji přepsat a toto je výsledek. Stará povídka měla přes šedesát (z valné části bezcených) kapitol, tato jich má zatím mnohem míň a rozhodně to nechci dotahovat výš jak na třicet.
- Faith pochází ze slušné rodiny, a proto ji překvapí, když zjistí, že její rodiče sympatizují s Voldemortem.

- jednorázovka/kapitolová povídka?
- doba Pobertů
- přátelství, drama
- Zatím není žádná jistota, že to bude jednorázovka, možná se dostanu k dalším situacím, které bych ráda sepsala z mého pohledu.
- Remusův život nebyl nikdy snadný. Ale jak mohl mladý vlkodlak prožívat své studium v Bradavicích? Jak se spřátelil s Jamesem, Siriusem a Petrem? Co se skrývá uvnitř Vlka?

III. díl

15. března 2014 v 22:27 | Lily of the Valley |  Poslední léto v pekle
No, nebudu se omlouvat. Nejde o spisovatelský blok, já totiž přesně vím, co chci psát. Jen doopravdy není čas. Viňte za to začátek semestru a zhuštěné pracovní povinnosti o víkendech. Po večerech totiž momentálně raději koukám na filmy, než abych ještě něco tvořila. :)
Jinak, tuhle povídku tímto dílem ukončuji. :) Další už následovat nebude. S koncem nejsem spokojená na sto procent, ale co si budeme povídat, kdybych to měla teď ještě jednou přepisovat (a neptejte se, po kolikáté), bude to ještě horší. Takže - užijte si poslední díl a doufám za komentář/e. :)