Prosinec 2014

Perception is everything

18. prosince 2014 v 12:32 | Lily of the Valley |  Perception is everything
Severus Snape je ponechán v Bradavicích, aby se postaral o čtveřici žáků, kteří zůstávají v hradu v době vánočních prázdnin. Není příliš nadšený z faktu, že jeden z nich je Harry Potter. Události ho ale donutí zjistit, že pan Potter není zrovna ten, za koho ho všechny ty roky měl.

Tolik ke shrnutí autorky.
Ze začátku čtení povídky jsem si nebyla úplně jistá, kam směřuje, a nepřišla mi ničím výjimečná. Během několika kapitol jsem ale musela změnit názor, a to rapidně - autorka rozvedla příběh s takovou silou, že jsem četla do tří do rána a další den od probuzení.
Je to klasický vzorec, ale netypicky psaný, s naprosto epickým závěrem, s neuvěřitelně vystupňovanou bitvou a dokonale popsanými dialogy.
Děj se odehrává v průběhu Harryho šestého roku v Bradavicích. Pokud bych chtěla pojmenovat povídku česky, asi nejlepší by bylo "Náhled na věc změní vše".
Povídku najdete zde.
Autorka: Kendra James
Počet kapitol: 42


Už jen domluva s autorkou a beta-readerkou, a můžeme začít.

Jednou v roce na Vánoce :)

9. prosince 2014 v 18:45 | Lily of the Valley
Tak.
Je prosinec, půl roku poté, co jsem přidala poslední příspěvek... Ta doba uběhla nějak rychle.
Děkuju Akras za komentář, který mě trochu vyburcoval k činnosti - ačkoliv ta už začala pár týdnů před ním.
Za prvé - smazala jsem všechny kapitoly, co jsem měla napsané k povídce Čtyři přání - tedy ty neuveřejněné. Zjistila jsem, že mi poněkud ujel Harryho charakter, a místo dospělého muže jsem najednou psala o ufňukaném teenagerovi, a to jsem vůbec neměla v úmyslu. Takže jsem začala psát od bodu, kde skončila poslední kapitola, která je tady na blogu. Zatím jsem se nedostala nijak daleko, ale v blízké budoucnosti sem chci dát další kapitolu.
Za druhé - Nový život. Zasekla jsem se. Vím, kam se chci dostat, ale nejsem schopná to nadrápat nějak srozumitelně, a neustále se vracím zpátky a moje oblíbené - mažu, mažu, mažu. Tam zatím nevím, kdy to bude, třeba přijde nějaký záchvat a zvládnu se přes to dostat s grácií sobě (ne)vlastní.
Za třetí - už nějakou dobu mám jediný zájem - anglické povídky. Četla jsem je ráda vždycky, ale tahle poslední byla jiná, tak jiná, že jsem před chvílí napsala autorce o povolení k překladu. Je to úžasné čtení, a od začátku do konce jsem byla naprosto nadšená z toho, kam to směřuje, ale poslední kapitoly byly naprosto strhující a jsem si jistá, že to byla nejlépe sepsaná a vymyšlená finální bitva.
Možná si někdo (budeme předstírat, že sem chodí víc lidí :) ) pamatuje, že jsem plánovala přeložit jinou povídku. Bohužel, po dvanácti kapitolách to vypadá, že ji autorka opustila, a proto ji překládat nechci, alespoň zatím ne. Ačkoliv je to také úžasný příběh, je rozhodně lepší vědět, že je sepsaný i konec.

No, a pro ty ještě lepší zprávy - letošek mám lehce volnější, teď mě sice čeká zkouškové, ale tak nějak se na něj i těším. Takže je tady dost silná možnost, že se někam dostaneme dál.
Doufám, že se tady brzy něco smysluplného objeví, a že se už takhle dlouze nezaseknu.