Jednou v roce na Vánoce :)

9. prosince 2014 v 18:45 | Lily of the Valley
Tak.
Je prosinec, půl roku poté, co jsem přidala poslední příspěvek... Ta doba uběhla nějak rychle.
Děkuju Akras za komentář, který mě trochu vyburcoval k činnosti - ačkoliv ta už začala pár týdnů před ním.
Za prvé - smazala jsem všechny kapitoly, co jsem měla napsané k povídce Čtyři přání - tedy ty neuveřejněné. Zjistila jsem, že mi poněkud ujel Harryho charakter, a místo dospělého muže jsem najednou psala o ufňukaném teenagerovi, a to jsem vůbec neměla v úmyslu. Takže jsem začala psát od bodu, kde skončila poslední kapitola, která je tady na blogu. Zatím jsem se nedostala nijak daleko, ale v blízké budoucnosti sem chci dát další kapitolu.
Za druhé - Nový život. Zasekla jsem se. Vím, kam se chci dostat, ale nejsem schopná to nadrápat nějak srozumitelně, a neustále se vracím zpátky a moje oblíbené - mažu, mažu, mažu. Tam zatím nevím, kdy to bude, třeba přijde nějaký záchvat a zvládnu se přes to dostat s grácií sobě (ne)vlastní.
Za třetí - už nějakou dobu mám jediný zájem - anglické povídky. Četla jsem je ráda vždycky, ale tahle poslední byla jiná, tak jiná, že jsem před chvílí napsala autorce o povolení k překladu. Je to úžasné čtení, a od začátku do konce jsem byla naprosto nadšená z toho, kam to směřuje, ale poslední kapitoly byly naprosto strhující a jsem si jistá, že to byla nejlépe sepsaná a vymyšlená finální bitva.
Možná si někdo (budeme předstírat, že sem chodí víc lidí :) ) pamatuje, že jsem plánovala přeložit jinou povídku. Bohužel, po dvanácti kapitolách to vypadá, že ji autorka opustila, a proto ji překládat nechci, alespoň zatím ne. Ačkoliv je to také úžasný příběh, je rozhodně lepší vědět, že je sepsaný i konec.

No, a pro ty ještě lepší zprávy - letošek mám lehce volnější, teď mě sice čeká zkouškové, ale tak nějak se na něj i těším. Takže je tady dost silná možnost, že se někam dostaneme dál.
Doufám, že se tady brzy něco smysluplného objeví, a že se už takhle dlouze nezaseknu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anika anika | 9. prosince 2014 v 19:03 | Reagovat

ahoj, chtěla bych tě požádat jestli bys v téhle soutěži nepodpořila moji kamarádku,fakt si to zaslouží:
http://blog-teenchoiceawards.blog.cz/1412/hlasovanie-2-najlepsi-grafik-cesky
prosím o hlas pro terush :)

2 Elis Elis | Web | 11. prosince 2014 v 5:54 | Reagovat

Napsala si to moc hezky, tyhle věci potkávají  každého kdo píše a nezáleží na jaké téma, já to nazývám tvůrčím trápením, ale, ono se to vždy nějak utřepe k naší spokojenosti...

3 Samantha Samantha | 11. prosince 2014 v 11:10 | Reagovat

Už jsem se bála, že budeš končit, to by bylo strašné!! :)Na Tvé povídky se vždycky šíleně těším. Držím palce, aby vyšlo zkouškové a aby byla i chuť a nějaká ta múza ke psaní povídek ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama