Lily of the valley

Kdo tedy jsem?

16. března 2014 v 22:54 | Lily of the Valley
Nebudu vám psát o tom, že jsem trhlá. Protože nejsem. Jsem mnohem více introvertní, oceňuji samotu, a raději pracuju, než abych seděla u počítače.
Jenže taky moc ráda vymýšlím. Dřív jsem měla v hlavě místo jen pro psaní, nejdřív fan fiction, následně své vlastní fantasy. Pak přišlo období, kdy jsem měla naopak místo pouze pro svoje zvířata a aktivity s nimi... No, a teď se konečně dostávám do fáze, kdy bych to mohla dát dohromady a pokusit se jak psát, tak pracovat.
Psala jsem, že jsem samotářská introvertka - ale přitom pokud jsem s lidmi, hubu nezavřu. Promítá se to i na můj projev na internetu - když se mi něco nelíbí, nemám problém s tím se ozvat, a kdo má problém s mým blogem, nemusí sem vůbec lézt. (Netýká se konstruktivní kritiky, kterou mám ráda.)
Problém se mnou je ale v tom, že mívám období, kdy píšu píšu píšu, a pak následuje měsíc, kdy otevřu ty poťapaný OpenOffice, koukám na ten text a ideálně ještě smažu pět stránek dozadu, co se mi zrovna nelíbí.
Momentálně teda koukám na tenhle editor a mám chuť to smazat, ale co si budeme povídat, tohle stejně nikdo nečte, tak si můžu plácat, co se mi zachce.

No, co o sobě můžu napsat - je mi dvacet a jeden rok, studuji na nejmenované VŠ v Brně, která mi žere spoustu času a ze které mě nejspíš dost brzo vylejou. Jsem zvířátková. Mám nejspíš přehnanou důvěru v lidi, ale pokud mě někdo zradí, nemá nikdy druhou šanci. To je fakt hrozně podstatná informace, co?
Mám ráda, když prší a jsem doma a nemusím se učit. Nebo když je hezky, nejsem doma a můžu být celý den venku a dělat - dělat rukama, protože to je nejlepší lék na problémy - zničit se, večer padnout do postele a nemuset přemýšlet. Taky mám ráda, když se dobře najím - kolikrát to nemusí být ani dobře. Ráda jím, tečka. Dokud nebudu mít s váhou problémy, budu stále ráda jíst, protože je to hrozně fajn. No ne?
Co nemám ráda? Když ze sebe někdo dělá machra, aniž by to zvládal.

Jmenuji se Lily of the valley. Nejenom, že je to moje přezdívka, je to reálně i mé jméno. Ale v angličtině to zní líp. :)
Píšu od roku 2006, pod touto přezdívkou od roku 08 do roku 2012 (a pak vlastně skončil svět).
Myslím a doufám, že už jsem vyrostla z dob, kdy jsem potřebovala nutně feedback, miliony komentářů. Ale kdyby to někdo četl - rozhodně se neurazím, kdyby zanechal stopu...

Zlato, jsem doma!

25. ledna 2014 v 17:59 | Lily of the valley
It just sort of... happened.
Tenhle blog tu byl pokud vím od roku 2008 do r. 2012, přibližně. Když jsem ho rušila, myslela jsem, že už se k psaní (ať už fan fiction nebo své vlastní tvorbě) nevrátím. Vůbec, nikdy, a tak dále, všichni to známe.
Vydržela jsem to dva roky.
Spousta práce, učení, milion důležitějších věcí, no, a najednou jsem si uvědomila, že mi to chybí. Strašně moc mi chybí něco tvořit... A po několika dnech, kdy jsem byla ponořená na fanfiction.net a hltala jsem zase znova HP ff... Jsem si vzpomněla, proč jsem to psala. Protože to nikdy nebylo originální, nikdy jsem neměla úplně nový nápad, ale sakra, když člověk čte cizí fikci, vždycky tam je moment, kdy si řekne - tady by to šlo líp, tady se to táhne, proč to tam přeskočil, když to bylo tak super?
No... Nejsem si jistá, jestli to zvládnu, znova se do tohohle světa dostat. Ale zrovna teď mě to baví, tak proč to nezkusit? Přinejhorším to zase smažu, že.

Dřív jsem zkoušela více žánrů. Akce, komedie, dobrodružství, temný svět... Všechny povídky mě baví, všechny je totiž spojuje jedná důležitá věc - Harry Potter. Bez něj by vyrůstání nebylo tak strašně super, bez Rowlingové bych měla asi tak poloviční představivost, je to ikonická sága, a všichni ji musíme milovat, povinně. A právě díky tomu, že Harryho milujeme, chceme jeho svět rozvíjet, dostat ho dál, přidat do něj kousek sebe.

Myslím, že hlavní důvod mého odchodu bylo, že jsem začala psát vlastní fantasy. A čím delší byla, tím hůř se mi psalo cokoliv jiného, a nakonec ani ona nebyla žádný zázrak.
Takže teď to chce jedinou věc - povídku, která mě bude bavit psát. Asi jsem ji našla. :)
 
 

Reklama